Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2015/2016

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

  • Agnieszka Zielińska - laureatka Wojewódzkiego Konkursu  Języka Niemieckiego (opiekun Hanna Miłkowska-Leonowicz)
  • Karol  Kozłowski  - laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska)
  • Patrycja Walendzewicz (2a)- II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Bell- be English learning lovers” organizowanym przez Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach (p. Dorota Kościuch)
  • Ciepłowski Wojciech (3a)- II miejsce w VI Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie Szkoły Marszałku Józefie Piłsudskim- ZS nr 8 w Suwałkach 2015r oraz II miejsce w szkolnym konkursie języka niemieckiego „Meine familie- diktat”- ZS nr 8 w Suwałkach .
  • Górski Daniel (3a)- IV miejsce w XIV Konkursie Wiedzy Biblijnej- Zespół Szkół w Korycinie.
  • Górski Daniel (3a)- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”- 2014r.Górski Daniel (3a)- I miejsce w konkursie matematycznym „Nie tylko dla matematyków”- Suwałki 2016r.
  • Dyczewski Filip (3a)- III miejsce w konkursie matematycznym „Nie tylko dla matematyków”- Suwałki, 2015r.
  • Kisłowska Kinga (3a)- III miejsce w konkursie szkolnym z języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”- Suwałki, 2015r.
  • Karłowicz Weronika (3a)- I miejsce w konkursie szkolnym z języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”- Suwałki, 2015r.
  • Zielińska Agnieszka (3a)- II miejsce w Konkursie Językowym „Are you bilingual? Es-tu bilingue? Bist du zweisprachig?”- I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach, 2015r.
  • Zielińska Agnieszka (3a)- I miejsce w II Turnieju Anglojęzycznym dla Gimnazjalistów „Gim Jim”.
  • I miejsce w konkursie fotograficznym „Matematyka królową nauk”  oraz Wyróżnienie w Konkursie na kartkę świąteczną „ Matematyczna Kartka Świąteczna” - Karolina Baluta- kl. 3b (p. K. Górski)
  • III miejsce w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego- Damian Truchan 2a, Jakub Sobolewski 1b , Mariusz Łukowski 1b (p. D. Rykaczewski)
  • I miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie na Najciekawsze Pismo Klasowe i Szkolne lub Blog "Kałamarz 2016" zajął Biblioblog prowadzony przez nauczyciela bibliotekarza Małgorzatę Poznańską.  
  •  W III Wojewódzkim Konkursie pod hasłem „Co to jest 112?” uczennice z klasy 1a: Chmielewska Oliwia, Olszewska Julia, Marcinkiewicz Monika, Rzadkowska Aleksandra, Żanuk Zuzanna, Serafin Marianna zajęły I miejsce w kategorii blog (opiekun Małgorzata Poznańska)
  • W XIV edycji przeglądu małych form teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” grupa teatralna pod kierunkiem p. Małgorzaty Kuszel zajęła I miejsce.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • 16.09.2015r odbyły się w Olecku Jesienne Zawody LZS w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych. Stratowało 9 szkół miejskich i 7 szkół wiejskich. Gimnazjum nr 1 zdobyło 57 punktów, co w kategorii szkół miejskich dało 6 lokatę. Naszą szkołę reprezentowało 14 zawodników. Najlepsze wyniki osiągnęli: Radosław Pomian – 1 miejsce w biegu na 110m ppł, 3 miejsce w biegu na 200m. Aleksandra Mozerys – 3 miejsce w pchnięciu kulą. Ewa Mielech – 3 miejsce w skoku wzwyż. Ewelina Kisielewska – 5 miejsce w rzucie oszczepemJoanna Konopko - 5 miejsce w biegu na 200m. Zuzanna Żdanuk – 5 miejsce w skoku w dal, 8 miejsce w biegu na 100m. Filip Dyczewski – 5 miejsce w skoku w dal, 6 miejsce w biegu na 100m. Paweł Dydziński – 5 miejsce w pchnięciu kulą. Marta Renowicka – 7 miejsce w biegu na 200m. Sandra Kardel – 7 miejsce w biegu na 100m. (opiekunowie: Arasimowicz Renata, Gawińska Ewa)   
  • 23.09.2015r na stadionie lekkoatletycznym w Olecku odbył się Finał Grupy Północnej w Lidze Lekkoatletycznej Gimnazjum. Gimnazjum nr 1 zajęło 7. miejsce w kategorii dziewcząt i 9 w kategorii chłopców. Najlepsi zawodnicy:Radosław Pomian – 1 miejsce w biegu na 110m ppł. Filip Dyczewski – 5 miejsce w biegu na 100m. Bartosz Prusinowski – 5 miejsce w biegu na 1000m. Aleksandra Mozerys – 6 miejsce w pchnięciu kulą. Ewa Mielech – 9 miejsce w skoku wzwyż. Klaudia Czarniecka – 10 miejsce w skoku wzwyż. Zuzanna Żdanuk – 10 miejsce w skoku w dal. (opiekunowie: Arasimowicz Renata, Gawińska Ewa)   
  • 01.10.2015r. -MISTRZOSTWA SUWAŁK W INDYWIDUALNYCH BIEGACH    PRZEŁAJOWYCH( ZS nr 9 w Suwałkach) 3 miejsce- Lutyński Szymon ( awans do Finału Grupy Północnej). 4 miejsce -Sulewska Karolina ( awans do Finału Grupy Północnej) (opiekun: Rykaczewski Dominik) 
  • 07.10. 2015r. MISTRZOSTW GRUPY PÓŁNOCNEJ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH (Augustów) 11 miejsce- Lutyński Szymon ( awans do Finału Wojewódzkiego). 31 miejsce -Sulewska Karolina (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • 13.10.2015r Gimnazjum nr 1 brało udział w otwarciu stadionu lekkoatletycznego Jesienne Mistrzostwa Suwałk w LA. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Cylwa, Jakub Gabrański, Cezary Jankowski, Mateusz Sokołowski, Kacper Jarmołowicz, Damian Stefanowski, Wojciech Moroz, Wiktor Szymański, Marta Renowicka, Monika Michaluk Anna Protasiewicz, Joanna Kopko, Natalia Cieślukowska, Klaudia Czarniecka, Katarzyna Boguszewska
  • 03.11.2015r. – Mistrzostwa Suwałk w Tenisie Stołowym chłopców ( ZS nr 4 w Suwałkach) V miejsce w składzie: Polakowski Piotr, Walendzewicz Szymon, Stefanowski Dominik, Halicki Michał (opiekun: Rykaczewski Dominik
  • 24 i 27.11.2015r. – Mistrzostwa Suwałk w Futsalu ( ZS nr 6 w Suwałkach) II miejsce i awans do Finału Grupy Północnej w składzie: (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • 28.11.15r Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Chłopców . Drużyna chłopców zajęła 1 miejsce i awansowała do Półfinału grupy Północnej, który odbył się 5.12.15r w Nowince. Tu chłopcy zajęli 7 miejsce. Skład zespołu: Ciepłowski Wojciech, Cwalina Sebastian, Dyczewski Filip, Dydziński Paweł, Fidrych Mateusz, Gościewski Mateusz, Masłowski Kacper, Szymański Jakub, Wróblewski Patryk (opiekun: Kałczyński Marek)
  • 3.12.15r w Gimnazjum nr odbyły się Mistrzostwa Suwałk w Siatkówce Dziewcząt Gimnazjum. Zespół Gimnazjum nr 1 wywalczył 4 miejsce. Dziobkowska Paula, Gajewska Patrycja, Mandrosz Emilia, Giczewska Julia, Jonio Klaudia, Karłowicz Weronika, Kisłowska Kinga, Malinowska Brygida, Mozerys Aleksandra, Olszewska Monika, Raczkowska Julia, Sokołowska Dominika, Wiszniewska Agata. (opiekun: Arasimowicz Renata)
  • 4.12.15r odbył się Finał Grupy Północnej w Badmintonie dziewcząt. Dziewczęta w składzie: Natalia Dobrijałowska, Karolina Baluta, Anna Kamińska, Patrycja Gajewska zajęły 6 miejsce. (opiekun: Arasimowicz Renata)
  • 15.12.2015r rozpoczął się cykl Halowych Zawodów Lekkoatletycznych. (opiekun: Arasimowicz Renata)
  • 10 i 15.12.2015r. – Mistrzostwa Grupy Północnej w futsalu ( ZS nr 6 w Suwałkach) III miejsce w składzie: Sokołowski Mateusz, Meller Łukasz, Złotorzyński Filip, Wróblewski Patryk, Szymański Jakub, Dydziński Paweł, Masłowski Kacper, Ciepłowski Wojciech, Gościewski Karol, Bukpas Bartosz (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • 18-19.01.2016r. Mistrzostwa Suwałk w Koszykówce chłopców ( ZS nr 3 w Suwałkach)I miejsce i awans do Finału Grupy Północnej w składzie: Rółkowski Marcin, Sztukowski Szymon, Ciepłowski Wojciech, Dyczewski Filip, Dziobkowski Oliwier, Dziobkowski Aleksander, Dydziński Paweł, Filipowicz Kamil, Gościewski Mateusz, Moroz Wojciech, Szymański Wiktor (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • Kamil Filipowicz (3a)- III miejsce w kumite 14-15 lat w Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Giżycko oraz II miejsce w kategorii Semi Kontakt Mł. -52 kg.- Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin.
  • Sztukowski Szymon (3a)- II miejsce młodzik kategoria +52 kg. w Otwartych Mistrzostwach Województwa Warmińsko- Mazurskiego Karate Kyokushin/ Shinkyokushin- Ełk 2015r. oraz I miejsce w kategorii kumite chłopców 13-15 lat-Suwałki 2015r. oraz II miejsce w kategorii kata chłopców 13-16 lat- Suwałki 2015
  • VI miejsce (drużynowo: Julia Matulewicz (1ca), Martyna Miszkiewicz (1d), Zuzanna Żdanuk (1a), Kacper Pomian (1c), Moroz Wojciech (1a), Wiktor Szymański (1a)) w Halowej Sztafecie o Puchar AZS AWF Warszawa (6x200m) w Ogólnopolskim Festiwalu Biegowym Gimnazjów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie (opiekun Paweł Żdanuk)
  • Dyczewski Filip (3a)- tytuł Najlepszego Zawodnika w Mistrzostwach Suwałk w Piłce Ręcznej Chłopców Gimnazjum- Suwałki oraz tytuł Króla Strzelców w Mistrzostwach Suwałk w Koszykówce Chłopców Gimnazjum- Suwałki, 2015r.
  • Kamil Raczkowski (2b)- II miejsce w pięcioskoku podczas XVI edycji halowych zawodów lekkoatletycznych (opiekun R. Arasimowicz)

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2014/2015

 Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Katarzyna Bobrowska - język niemiecki (opiekun Hanna Miłkowska-Leonowicz)

Agnieszka Zielińska - język niemiecki (opiekun Hanna Miłkowska-Leonowicz)

 

  • Łukasz Tumialis (2b)- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny"
  • IV miejsce w I Międzyszkolnym Turnieju Gier Planszowych: Mikołaj Staśkiewicz (2b), Patryk Rutkowski (2b), Mateusz Koniszewski (2b) i Robert Gąsiorowski (2b)
  • II miejsce w I Międzyszkolnym Turnieju Gier Planszowych, kategoria: gra autorska: Klaudia Jankowska (2d), Karolina Lewkowicz (2d), Kamil Romanowski (2b), Mikołaj Staśkiewicz (2b), Patryk Rutkowski (2b), Mateusz Koniszewski (2b) i Robert Gąsiorowski (2b)
  • Tytuł Laureata Międzyszkolnego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów z Suwałk: Magdalena Słowikowska (3d)
  • Tytuł Laureata Międzyszkolnego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów z Suwałk: Zuzanna Filipowicz (3b)
  • Tytuł Finalisty Międzyszkolnego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów z Suwałk: Iga Barbara Borejszo(3b)
  • II miejsce i wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Owiane tajemnicą”: Natalia Polakowska (2b)
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Lower Secondary school tournament: Aleksandra Glińska (3d)
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Filmowym „Nakręć się na zawodowstwo”- Michał Orłowski (1d)
  • III miejsce w II edycji konkursu językowego „Are you bilingual? Es-tu bilingue? Bist du zweisprachih?- Agnieszka Zielińska (2a)
  • IV miejsce w II edycji konkursu językowego „Are you bilingual? Es-tu bilingue? Bist du zweisprachih?- Katarzyna Bobrowska (3d)
  • II miejsce w konkursie filmowym organizowanym w ramach V suwalskiej kampanii „Biała wstążka”- Karol Andruczyk (3a), Michał Stefanowski (3a) i Michał Rydzewski (3a)
  • I miejsce w XIV Miejskim Konkursie Poezji Adama Mickiewicza „Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…”- Julia Jachimowicz (3b)
  • IV miejsce w XIV Miejskim Konkursie Poezji Adama Mickiewicza „Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…”- Magdalena Słowikowska (3d)
  • I miejsce w IV Międzyszkolnym Obcojęzycznym Konkursie Recytatorskim- Katarzyna Bobrowska (3d)
  • I miejsce w kategorii „Zespół”  w II Międzyszkolnym Konkursie Poezji Śpiewanej do tekstów Agnieszki Osieckiej „Czy te oczy mogą kłamać”- zespół Ewenement (Julia Jachimowicz, Edyta Giczewska, Magda Słowikowska, Ola Andrzejewska i Kinga Tomkiewicz.
  • II miejsce w kategorii „Solista”  w II Międzyszkolnym Konkursie Poezji Śpiewanej do tekstów Agnieszki Osieckiej „Czy te oczy mogą kłamać”- Julia Jachimowicz (3b)
  • II miejsce w XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Przyroda jest wieczna- jeżeli jest bezpieczna”- Zuzanna Filipowicz (3b)
  • III miejsce w XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Przyroda jest wieczna- jeżeli jest bezpieczna”- Iga Borejszo (3b)
  • Wyróżnienie w VII Międzyszkolnym Konkursie- „Rady na odpady”– Dominika Jurewicz (1a)

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • W Jesiennych Zawodach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych nasi uczniowie zajęli: Pietras Maciej – 1 miejsce rzucie oszczepem, 3 miejsce w biegu na 110m ppł, Pomian Radosław -1 miejsce w biegu na 110m ppł, Mielech Ewa – 2 miejsce w skoku wzwyż, Pietras Oliwia – 2 miejsce w pchnięciu kulą, Mozerys Aleksandra – 4 miejsce w pchnięciu kulą (opiekunowie Renata Arasimowicz, Ewa Gawińska)
  • W Finale Grupy Północnej Gimnazjady w Lidze lekkoatletycznej zdobyliśmy: Pietras Maciej – 3 miejsce w biegu na 110m ppł, Mielech Ewa – 10 miejsce w skoku wzwyż, Pietras Oliwia – 2 miejsce w pchnięciu kulą, Mozerys Aleksandra – 8 miejsce w pchnięciu kulą, Dyczewski Filip – 8 miejsce w skoku w dal, Prusinowski Bartosz – 10 miejsce w biegu na 1000m (opiekunowie: Renata Arasimowicz, Ewa Gawińska)
  • W Mistrzostwach Suwałk chłopców w tenisie stołowym IV miejsce zajął zespół: Poulakowski Piotr, Walendzewicz Szymon, Filipowicz Kamil, Staszkiewicz Mikołaj (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • W Mistrzostwach Suwałk w Piłce Ręcznej Chłopców II miejsce zajęła drużyna w składzie: Bagiński Piotr, Dydziński Paweł, Dyczewski Filip, Ciepłowski Wojciech, Rółkowski Marcin, Gościewski Mateusz, Pieńkowski Kacper (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • W Mistrzostwach Suwałk w futsalu chłopców drużyna w składzie: Bagiński Piotr, Burzycki Mateusz, Wróblewski Patryk, Ciepłowski Wojciech, Staszkiewicz Mikołaj, Pieńkowski Kacper, Dąbrowski Michał, Szymański Jakub, Dydziński Paweł, Rajkowski Marcin zajęła II miejsce (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • W Mistrzostwach Suwałk w Piłce Siatkowej dziewcząt  drużyna w składzie: Poulakowska Julia, Drobiszewska Aleksandra, Borysewicz Aleksandra, Kulbacka Angelika, Adamska Martyna, Szulińska Weronika, Jeglińska Kinga, Słowikowska Alicja, Romanowska Aleksandra, Szymańczyk Inka, Gniedziejko Karolina, Chlebus Weronika zajęła V miejsce (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • Drużyna w składzie: Dziobkowski Oliwier, Filipowicz Kamil, Gościewski Mateusz , Dyczewski Filip, Rółkowski Marcin, Sztukowski Szymon, Ciepłowski Wojtek, Dydziński Paweł, Dziobkowski Aleksander zajęłaII miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Koszykówce chłopców i uzyskała awans do Finału Grupy Północnej w Puńsku, gdzie zajęła V miejsce (opiekun: Rykaczewski Dominik) 

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2013/2014

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Barbara Szymczyk - język angielski (opiekun Dorota Waszkiewicz)

Błażej Sowul - język angielski (opiekun Dorota Waszkiewicz)

Michał Anzulewicz - matematyka (opiekun Renata Renkiewicz - Waluś)

Piotr Krzysztof Gaiński - matematyka (opiekun Beata Protasiewicz), fizyka (opiekun Stanisław Szczecina)

Kacper Rutkowski - matematyka (opiekun Beata Protasiewicz)

Zuzanna Rozmysłowska - biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

Monika Zielińska - język niemiecki (opiekun Iwona Bułajewska)

Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Monika Zielińska - matematyka (opiekun Beata Protasiewicz)

 

  • Zespół w składzie: Iga Borejszo i Zuzanna Filipowicz z klasy II b (opiekun Teresa Zaforymska) oraz Magdalena Słowikowska i Weronika Szulińska z kl. II d ( opiekun Małgorzata Kuszel) zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym o Olimpijski Laur.
  • W Międzynarodowy Konkursie Matematycznym „Kangur” wyróżnienie zdobył uczeń klasy 1a  Daniel Górski.  (opiekun Renata Renkiewicz- Waluś)
  • Krzysztof Piotr Gaiński zajął I miejsce w  XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego pt.”Bliżej przyrody”.
  • Monika Zielińska zajęła III miejsce w I edycji konkursu "Are you bilingual" zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w kategorii "Język angielski, język niemiecki dla gimnazjum".
  • Iga Borejszo zajęła III miejsce w Konkursie Matematycznym „Matematyka zawsze i wszędzie” dla klas drugich gimnazjum. (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska)
  • W XIII Miejskim Konkursie Recytatorskim Gimnazjalistów pt. "Młodości! ty nad poziomy wylatuj..." poświęconym  poezji Adama Mickiewicza II miejsce zajęła Magdalena Słowikowska  (opiekun:  Małgorzata Kuszel), III miejsce Julia Jachimowicz (opiekun: Teresa Zaforymska), IV miejsce Błażej Sowul.  (opiekun: Małgorzata Kuszel)
  • IV miejsce w XIV Konkursie Wiedzy Biblijnej w Korycinie zajął Daniel Górski kl. Ia (opiekun Agnieszka  Brzozowska)

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Finale Grupy Północnej w lidze lekkoatletycznej Ewa Mielech zajęła 7 miejsce w skoku wzwyż (130 cm), Oliwia Pietras pchnięcie kulą ( 8, 51), Radosław Pomian 5 miejsce w biegu na 110m ppł (20,17). (opiekunowie: Renata Arasimowicz, Ewa Gawińska)
  • W Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce Gimnazjów Ewa Mielech ( wzwyż 135 cm) III miejsce, Oliwia Pietras (kula 9,42m ) III miejsce, Radosław Pomian ( 110m ppł 20,25s) IV miejsce. (opiekunowie: Renata Arasimowicz, Ewa Gawińska)
  • W Miejskiej Gimnazjadzie w piłce ręcznej drużyna w składzie: Życzkowski Mateusz, Zieliński Maciej, Karalus Gabriel, Kapliński Marcin, Bagiński Piotr, Dydziński Paweł, Dyczewski Filip, Kisielewski Wojciech zajęła III miejsce. (opiekun: Marek Kałczyński)

  • W Mistrzostwach Suwałk i powiatu suwalskiegow tenisie stołowym dziewcząt i chłopców 4 miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Joanna Hryńko, Chmielewska Aleksandra, Chmielewska Paulina, Baluta Karolina i 5-6 miejsce drużyna chłopców w składzie: Sawicki Szymon, Poulakowski Piotr, Zieliński Maciej. (opiekun: Rykaczewski Dominik)

  • W Mistrzostwach Suwałk w badmintonie szkół gimnazjalnych. Gimnazjum nr 1 reprezentował zespół dziewcząt w składzie: Joanna Krysiak, Patrycja Gajewska, Angelika Świacka, Anna Kamińska oraz zespół chłopców: Bartosz Opanowski, Michał Anzulewicz, Kamil Żyliński, Adrian Daszuta. Oba zespoły zajęły 3 miejsce i awansowały do Finału Grupy Północnej, który odbył się w Krynkach dn.12.11.14r. Dziewczęta w składzie: Joanna Krysiak, Angelika Świacka, Weronika Szulińska zajęły 3 miejsce. (opiekun Renata Arasimowicz)

  • W Mistrzostwach Suwałk w piłce siatkowej dziewcząt  drużyna w składzie: Adamska Martyna, Aleksandra Borysewicz, Aleksandra Drobiszewska, Angelika Kulbacka, Weronika Szulińska, Inka Szymańczyk, Alicja Słowikowska, Weronika Chlebus, Karolina Brodowska, Karolina Gniedziejko, Angelika Jackiewicz zajęła IV miejsce. (opiekun: Kałczyński Marek)

  • W MISTRZOSTWACH SUWAŁK w piłce siatkowej chłopców drużyna w składzie: Opanowski Bartek, Skłodowski Tomasz, Sidorek Radek, Andzulewicz Michał, Bytowski Piotr, Kisielewski Wojtek, Urbanowicz Wojtek, Gałażyn   Marcin zajęła III miejsce (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • 10 grudnia 2013r. rozpoczął się cykl Halowych Zawodów Lekkoatletycznych. Kolejne zawody rozgrywane były w dn. 18.02.14r, 4.03.14r, 18.03.14r. Gimnazjum nr 1 w końcowej klasyfikacji zajęło 4 miejsce. Najlepszymi okazali się: Oliwia Pietras II miejsce (kula), Ewa Mielech I, III miejsce ( wzwyż), Radosław Pomian III miejsce ( 36m ppł). (opiekun Renata Arasimowicz)
  • W Mistrzostwach Suwałk w Piłce Koszykowej Chłopców. 4 miejsce zajęła drużyna w składzie: Opanowski Bartosz, Kisielewski Wojciech, Sidorek Radosław, Rółkowski Marcin, Sztukowski Szymon, Ciepłowski Wojciech, Dydziński Paweł, Dziobkowski Aleksander, Gościewski Mateusz, Wirbał Tomasz, Sowul Błażej (opiekun: Rykaczewski Dominik)

  • W Turnieju Piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora ZST  II miejsce zajął zespół w składzie: Opanowski Bartek, Skłodowski Tomasz, Sidorek Radek, Andzulewicz Michał, Bytowski Piotr, Kisielewski Wojtek, Urbanowicz Wojtek, Gałażyn   Marcin (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • W Turnieju Piłki Nożnej chłopców Coca Cola Cup III miejsce w drugiej rundzie zajął zespół w składzie: Krystian Roziewski, Jakub Jurkun, Patryk Zambrowski, Radosław Sidorek, Bartosz Pieńkowski, Michał Dąbrowski, Mateusz Burzycki, Piotr Bagiński, Wojciech Ciepłowski, Paweł Dydziński (opiekun: Dominik Rykaczewski)
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w lekkiej atletyce. Najlepsze wyniki osiągnęli: IV miejsce Kinga Tomkiewicz ( 100m), II miejsce Kinga Tomkiewicz (300m), IV Alicja Słowikowska ( 600m), I miejsce Piotr Gaiński (1000m), IV Łukasz Gałczyk ( 1000m), I miejsce Radosław Pomian (110m ppł ). W drużynowej punktacji Gimnazjum nr 1 zajęło 4 miejsce. (opiekunowie: Renata Arasimowicz, Ewa Gawińska)
  • W Finale Grupy Północnej Gimnazjdy w lekkiej atletyce: IV miejsce Krystian Roziewski ( 100m), IV miejsce Radosław Pomian ( 110m ppł). (opiekun Renata Arasimowicz)
  • W Wiosennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. III miejsce zajęła Oliwia Pietras w pchnięciu kulą. (opiekun Renata Arasimowicz)
  •   W Turnieju Piłki Nożnej chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 8 w Suwałkach I miejsce zajął zespół w składzie: Krystian Roziewski, Jakub Jurkun, Patryk Zambrowski, Radosław Sidorek, Bartosz Pieńkowski, Michał Dąbrowski, Mateusz Burzycki, Piotr Bagiński, Wojciech Ciepłowski, Paweł Dydziński, Pieńkowski Kacper (opiekun: Dominik Rykaczewski)

  • 04 czerwca 2014r. w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w lekkiej atletyce. Gimnazjum nr 1 reprezentował Radosław Pomian w biegu na 110m ppł. Zajął bardzo dobre VIII miejsce z czasem 18,31s.

  • Halowe zawody lekkoatletyczne:

10 grudnia 2013 r. Oliwia Pietras II miejsce pchnięcie kulą – 9,20m,  Ewa Mielech II miejsce skok wzwyż – 140cm, Radosław Pomian III miejsce - 36ppł (5,53s)

18 lutego 2014r. Ewa Mielech I miejsce skok wzwyż – 140 cm, Oliwia Pietras II miejsce pchnięcie kula- 9,27m, Radosław Pomian III miejsce 36ppł- 5,32s

4 marca 2014r. Oliwia Pietras II miejsce pchnięcie kulą – 9, 13 m, Radosław Pomian III miejsce - 6, 53s

18 marca 2014r. Ewa Mielech III miejsce wzwyż – 135cm,  Radosław Pomian III miejsce 36ppł – 6,61s., Oliwia Pietras II miejsce pchnięcie kulą – 9,39m

  • Weronika Karłowicz, Kinga Kisłowska, Julia Raczkowska z kl. Ia zajęły I miejsce w Igrzyskach Inspektorialnych w piłce siatkowej i wywalczyły awans do Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Rzeszowie.
  • Karol Moroz z klasy 3a zajął II miejsce na Pucharze Polski Poomsae 2013 w kategorii junior/kup (Taekwondo)

(opracowanie: Renata Arasimowicz, Dominik Rykaczewski)

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2012/2013

 

  • Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

 Agnieszka Toczyłowska – chemia (opiekun Marzenna Raczyńska), biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska), język angielski (opiekun Edyta Sieńko)

 Piotr Krzysztof Gaiński – matematyka (opiekun Beata Protasiewicz)

Jakub Wróblewski – geografia (opiekun Grażyna Sikorska)

 Monika Zielińska – język niemiecki (opiekun Iwona Bułajewska)

  •  Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

 Natalia Gałażyn – chemia (opiekun Marzenna Raczyńska

 Hubert Sikorski – biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

 Aleksandra Smokowska – język polski (opiekun Teresa Zaforymska)

Piotr Krzysztof Gaiński – język angielski (opiekun Małgorzata Dziuba)

Błażej Sowul – język angielski (opiekun Dorota Waszkiewicz)

Jakub Wróblewski – język angielski (opiekun Małgorzata Butkiewicz-Nolko)


  • Zespół Ewenement w składzie: Aneta Andzo, Kamila Jachimowicz, Dorota Bagan, Magda Werner, Beata Kołakowska, Wiktoria Zadarko, Anna Zawadzka, Oliwia Kucmin, Urszula Sidor, Urszula Wasilewska zajął I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Poezji Śpiewanej „Miłość niejedno ma imię”.
  • Julia Jachimowicz zajęła II miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Poezji Śpiewanej „Miłość niejedno ma imię”.
  • Agnieszka Toczyłowska zajęła II miejsce w XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Przyroda dla ciekawych”.
  • Natalia Gałażyn zajęła III miejsce w XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Przyroda dla ciekawych”.
  • Julia Jachimowicz zajęła I miejsce w XII Miejskim Konkursie Recytatorskim Gimnazjalistów.
  • Agata Serafin otrzymała wyróżnienie w miejskim konkursie „Suwałki- moje miasto” w kategorii wiersz.
  • Weronika Kwiatkowska otrzymała wyróżnienie w miejskim konkursie „Suwałki- moje miasto” w kategorii wiersz.
  • Gabriel Sidorek otrzymał wyróżnienie w miejskim konkursie „Suwałki- moje miasto” w kategorii SMS.
  • Krystian Krzywicki otrzymał wyróżnienie w miejskim konkursie „Suwałki- moje miasto” w kategorii SMS.
  • W XI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas II gimnazjum pod hasłem „Matematyka zawsze i wszędzie” Piotr Krzysztof Gaiński zajął I miejsce, Michał Anzulewicz II miejsce, Kacper Rutkowski III miejsce, Piotr Jeleniewicz VI miejsce, Monika Zielińska VII miejsce.
  • Marta Pietrewicz zajęła III miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Komendę Główną Straży Pożarnej

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Bartłomiej Bilewicz otrzymał nominację reprezentanta kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2011/2012

  • Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Piotr Przestrzelski – fizyka (opiekun Michał Złotorzyński), matematyka (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska)

Magda Łozowska – biologia ( opiekun Elżbieta Leśniewska), chemia (opiekun Marzenna Raczyńska)

Jan Sawicki – język angielski (opiekun Małgorzata Dziuba)

Aleksandra Fimowicz – język angielski (opiekun Dorota Kościuch)

Jan Sawicki – chemia (opiekun Marzenna Raczyńska)

Dominik Okrój – chemia (opiekun Marzenna Raczyńska)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Magda Łozowska - matematyka (opiekun Renata Rankiewicz-Waluś)

Olga Borejszo – matematyka (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska)

Diana Świerzbin – biologia ( opiekun Elżbieta Leśniewska)

Piotr Przestrzelski – chemia (opiekun Marzenna Raczyńska)

Dominik Okrój – biologia ( opiekun Elżbieta Leśniewska)

  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach otrzymało wyróżnienie wyróżnienie w konkursie „Wyjdź z cienia przemocy”.
  • Zespół teatralny w składzie: Olga Borejszo, Karolina Jachimowicz, Beata Masłowska, Joanna Tarasiewicz, Aleksandra Murawko, Aleksandra Interewicz, Błażej Sowul pod kierunkiem pani Małgorzaty Kuszel wygrał X edycję konkursu „ Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” 2012. Przedstawienie „Wstyd” zajęło I miejsce!
  • W Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Podlasie - najpiękniejsze zakątki" I   miejsce zdobyła Malwina Szulińska, II miejsce Wojciech Bućko.
  • Drużyna Gimnazjum nr 1 zajęła I miejsce w I Międzyszkolnym Festiwalu „Zdrowie na talerzu” w ramach Dnia Otwartego Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach.
  • Jan Sawicki zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Ekologia i Ochrona Środowiska” i II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym ”Ekologia na co dzień”.
  • Magda Łozowska zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym ”Ekologia na co dzień”.
  • Aleksandra Fimowicz zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Ekologia i Ochrona Środowiska”.
  • Na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej” eliminacje powiatowe Kamil Walendzewicz zajął I miejsce, a Joanna Wysocka otrzymała wyróżnienie.
  • Dominik Okrój zajął IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Ekologia i Ochrona Środowiska”.
  • Milena Kimszal zajęła I miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie „Rady na odpady” w kategorii „Prace praktyczne z odpadów”.
  • Natalia Gałażyn zajęła II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie „Rady na odpady” w kategorii „Prezentacja multimedialna”.
  • Jakub Wróblewski zdobył II miejsce w konkursie „Supergłowa Suwalskich Gimnazjów”

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Drużyna Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęła IV miejsce w klasyfikacji generalnej XII Edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży.
  • Bartłomiej Waszkiewicz zajął III miejsce w regatach pretendentów o Puchar Prezesa UKŻ Grot Suwałki, II miejsce w regatach Nauticus Cup w klasie cadet, V miejsce w regatach o Puchar Jeziora Roś w klasie cadet.
  • Na XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich Dorota Bagan zajęła III miejsce w żeglarstwie klasa cadet dziewczęta, I miejsce w regatach o Puchar Jeziora Roś w klasie cadet dziewczęta i IV w klasie cadet
  • Na Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Beata Kułakowska zdobyła tytuł I Wicemistrz Polski Regionu Północno-Wschodniego w kategorii Baton Seniorki Solo, II Wicemistrz Polski w kategorii Pom Pom Seniorki Duo/Trio i II Wicemistrz Polski w kategorii Pom Pom Seniorki Solo.
  • Drużyna Piłki Siatkowej Chłopców zajęła II miejsce w Mistrzostwach Suwałk Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej w kategorii chłopców.
  • Drużyna Piłki Siatkowej Dziewcząt zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Suwałk Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej w kategorii dziewcząt.
  • W Finale Grupy Północnej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Anna Bałon zajęła I miejsce w biegu na 100 m p.pł. i II miejsce w skoku wzwyż.
  • W Finale Grupy Północnej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Kamil Świtaj zajął I miejsce w skoku w dal i II miejsce w biegu na 100 m
  • W Wiosennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów Oliwia Maciejczuk zajęła I miejsce w biegu na 100 m p.pł. i II miejsce w skoku wzwyż
  • W Wiosennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów Kamil Świtaj zajął I miejsce w skoku w dal i II w biegu na 200 m
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Angelika Staszkiewicz zajęła III miejsce w biegu na 100 m p.pł.
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Oliwia Maciejczuk zajęła III miejsce w skoku wzwyż.
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Jakub Szostak zajął III miejsce w pchnięciu kulą.
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Kamil Świtaj zajął II miejsce w biegu na 100 m i I miejsce w skoku w dal.
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Anna Bałon zajęła I miejsce w skoku wzwyż.
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Dominik Okrój zajął III miejsce w biegu na 1000 m
  • Bartłomiej Bilewicz zajął trzykrotnie I miejsce w zawodach Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B zaliczanych do Pucharu Świata w Kietrzu, Bułgarii i Słowenii.

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2010/2011

  •  Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Emilia Złotnik – fizyka (opiekun Bożena Rutkowska)

Maciej Bienio – fizyka (opiekun Bożena Rutkowska)

Robert Suchocki – matematyka (opiekun Beata Protasiewicz)

Barbara Nawalska – język angielski (opiekun Małgorzata Butkiewicz-Nolko)

Malwina Szulińska – geografia (opiekun Urszula Duda)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Michał Wałejko – informatyka (opiekun Karol Górski)

Kamil Mikielski – historia (opiekun Barbara Haraburda)

Jan Sawicki – język angielski (opiekun Małgorzata Dziuba)

Anna Sobolewska – biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

  • Piotr Przestrzelski zdobył II miejsce w konkursie „Supergłowa Suwalskich Gimnazjów”.
  • Gimnazjum nr 1 reprezentowane przez drużynę w składzie: Sebastian Piasecki, Szymon Życzkowski, Sebastian Życzkowski zajęło I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  • Gracja Podziewska zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.
  • Joanna Rutkowska zajęła IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.
  • Malwina Szulińska zajęła II miejsce w X edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego pod tytułem „Woda-nasz bezcenny skarb”.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Zespół Szkół nr 8 otrzymał pieniężną nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w dziedzinie kultury fizycznej za szczególne osiągnięcia sportowe.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło III miejsce w XI Edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło III miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Pływaniu Dziewcząt.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło III miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Pływaniu Chłopców.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży w Żeglarstwie Kwalifikowanym w Relacji Szkół Gimnazjalnych.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Badmintonie Chłopców.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Badmintonie Dziewcząt.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło III miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt.
  • Gimnazjum nr 1 zajęło VI miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Siatkówce Dziewcząt.
  • Gimnazjum nr 1 zajęło III miejsce w Mistrzostwach Suwałk Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło III miejsce w Gimnazjadzie województwa podlaskiego w badmintonie chłopców.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło VII miejsce w Gimnazjadzie województwa podlaskiego w badmintonie dziewcząt.
  • Gabriela Cieraszewska zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt szkół gimnazjalnych w III Turnieju Strzeleckim „Suwałki- ferie zimowe 2011”.
  • Dorota Bagan i Julia Hościłowicz zajęły IV miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Cadet.
  • Bartłomiej Waszkiewicz zajął III miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Cadet.
  • Gracja Podziewska zajęła I miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie OPP OPEN
  • I miejsce w Międzygimnazjalnych Zawodach Gry Counter-Strike1.6 zajęła drużyna w składzie: Daniel Chwieduk, Karol Zubrzycki, Piotr Parafinowicz, Maciej Jacewicz, Daniel Miszkiewicz.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło II miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Futsalu Chłopców.(szkołę reprezentowali: Szymon Dembowski, Eryk Mozolewski, Sebastian Jasionowski, Kamil Świtaj, Łukasz Konopko, Radosław Rudziewicz, Kamil Niedźwiedzki, Damian Wróblewski, Bartłomiej Świacki, Gabriel Sidorek)
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Finale Grupy Północnej w Badmintonie Chłopców (szkołę reprezentowali: Kamil Niedźwiedzki, Sebastian Krysiak, Michał Jeleniewicz, Marcin Wawrentowicz)
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Finale Grupy Północnej w Badmintonie Dziewcząt (szkołę reprezentowały: Milena Bałon, Joanna Krysiak, Anna Bałon, Joanna Hryńko)
  • Bartłomiej Bilewicz zajął I miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski Modeli Halowych w klasie F1N chłopców i IV miejsce drużynowo w Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów w klasie F1B-Słowenia
  • Kamil Świtaj zajął I miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów w biegu na 200 m.
  • Kamil Świtaj zajął I miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów w skoku w dal.
  • Joanna Wysocka zajęła III miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów w pchnięciu kulą.
  • Gimnazjum nr 1 zajęło III miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów.

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2009/2010

  •  Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Miłosz Raczyński - chemia (opiekun Laura Łada)

Mateusz Rusiński - biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

Magdalena Zaborowska-biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

Magda Łozowska - wiedza biblijna (opiekun Agnieszka Brzozowska)

Paulina Butkiewicz - wiedza biblijna (opiekun Agnieszka Brzozowska)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Aleksandra Skłodowska - język angielski (opiekun Małgorzata Butkiewicz-Nolko)

Bartosz Sowul – matematyka ( opiekun Joanna Albanowicz), informatyka (opiekun Stanisław Szczecina),

Robert Suchocki - matematyka (opiekun Beata Protasiewicz)

Sebastian Maciulewski - geografia (opiekun Grażyna Sikorska)

Malwina Szulińska – geografia (opiekun Grażyna Sikorska)

Łukasz Derendarz – informatyka (opiekun Stanisław Szczecina)

Natalia Ostrowska – biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

Ramona Gościewska – biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

  • Zajęliśmy V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w klasyfikacji międzyszkolnej w gimnazjalnym rajdzie rowerowym im. Sługi Bożego Jana Pawła II.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Bartłomiej Bilewicz zdobył tytuł Wicemistrza Polski w klasie F1N chłopców na Mistrzostwach   Polski Modeli Latających. 

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2008/2009

  • Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Anna Eksterowicz – chemia (opiekun Laura Łada)

Tomasz Kowalewski – informatyka (opiekunowie Stanisław Szczecina, Karol Górski)

Sebastian Maciulewski – wiedza biblijna (opiekun Agnieszka Brzozowska)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Tomasz Raczkowski – fizyka (opiekun Michał Złotorzyński)

Marek Szczepańczyk – fizyka (opiekun Michał Złotorzyński)

Jakub Krejpcio – geografia (opiekun Grażyna Sikorska)

Agata Moruszewicz – geografia (opiekun Grażyna Sikorska)

  • W I edycji konkursu „Prosto ze szkoły" drużyna z naszego gimnazjum pod opieką pana Stanisława Szczeciny zajęła 1 miejsce.
  • W międzyszkolnym konkursie "Rady na odpady" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 7 w Suwałkach uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące wyróżnienia: w kategorii prezentacja multimedialna: Jakub Derda kl. 1d, w kategorii praca użytkowa z odpadów: Katarzyna Glińska kl. 1d, Damian Krysztofik kl. 1 b, Dominik Gliniecki kl. 1b, Łukasz Wysocki kl. 1b.
  • I wyróżnienie w kategorii „wrażenia artystyczne” za spektakl „Maska” na gali finałowej przeglądu małych form teatralnych dla młodzieży gimnazjów województwa podlaskiego "DRAMAT I TRAGEDIĘ POZOSTAW TEATROWI” zdobyła grupa teatralna pod kierunkiem pani Małgorzaty Kuszel.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • III miejsce w turnieju siatkówki gimnazjów o Puchar Prezydenta Miasta zajęła drużyna w składzie: Mendak Maciej, Truchan Mateusz, Popiel Daniel, Wasilewski Patryk, Wołyniec Klaudia, Rękawek Ola, Burzyńska Karolina, Kuk Nela, Juszkiewicz Marta.

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2007/2008

  • Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Mateusz Zaręba – geografia(opiekun Alicja Jaworowska-Jurewicz), fizyka (opiekun Bożena Rutkowska), informatyka (opiekunowie Stanisław Szczecina, Karol Górski)

Paweł Grabowski - matematyka (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska)

Anna Eksterowicz - wiedza biblijna (opiekun Agnieszka Brzozowska)

Emil Sawicki - wiedza biblijna (opiekun Agnieszka Brzozowska)  

Dawid Siwicki – wiedza biblijna (opiekun Agnieszka Brzozowska)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Mateusz Zaręba – język angielski (opiekun Małgorzata Dziuba)

Magdalena Budzińska - chemia (opiekun Urszula Stodolska-Łukaszewicz)

Mateusz Zaręba – chemia (opiekun Urszula Stodolska-Łukaszewicz)

Łukasz Wałejko – fizyka (opiekun Bożena Rutkowska), informatyka (opiekunowie Stanisław Szczecina, Karol Górski)

Damian Zagórski – matematyka (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska)

Agata Rutkowska – matematyka (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska)

Krzysztof Leszczyński – informatyka (opiekunowie Stanisław Szczecina, Karol Górski)

  • Marcin Grzędziński uzyskał tytuł finalisty w konkursie suwalskich gimnazjów „Supergłowa”.
  • Zespół "Ewenement", kierowany przez nauczycielkę muzyki Annę Czaplę, zdobywa III miejsce w IV Konkursie Piosenki Religijnej w Suwałkach.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • III miejsce Marcina Grzędzińskiego w konkursie „SUPERGŁOWA suwalskich gimnazjów”.
  • Zespół "Ewenement" pod kierunkiem pani Anny Czapli zdobył III miejsce w IV Konkursie Piosenki Religijnej w Suwałkach.
  • IV miejsce drużyny dziewcząt (Paulina Opanowska, Arleta Zymkowska, Iwona Brzezińska, Patrycja Dembowska, Justyna Kochanowska, Monika Dominiuk, Sylwia Olszewska, Marta Juszkiewicz, Aleksandra Skłodowska) i VI miejsce chłopców drużyny chłopców (Patryk Wasilewski, Maciej Mendak, Kamil Masłowski, Jakub Jacewicz, Filip Sinkiewicz, Mateusz Truchan, Karol Wasilewski, Krzysztof Nideraus, Dominik Derda) w Finale Ligi Siatkówki dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk.
  • II miejsce na Powiatowym Etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zajęła drużyna w składzie: Łukasz Zyskowski, Krzysztof Jedynasty, Adrian Wilczewski.
  • Uczennica Justyna Zdankiewicz zapaśniczka LMUKS Olimpik Suwałki zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
  • Zespół "Ewenement" w składzie: Kinga Darmetko, Magdalena Ceran, Magdalena Budzińska, Marcelina Zielińska oraz Magdalena Czapla zajął 1 miejsce w Międzyszkolnym Muzycznym Konkursie Profilaktycznym".
  • Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych: Anna Eksterowicz – chemia, Tomasz Kowalewski – informatyka.
  • W turnieju siatkówki gimnazjów o Puchar Prezydenta Miasta III miejsce zajęła drużyna w składzie: Mendak Maciej, Truchan Mateusz, Popiel Daniel, Wasilewski Patryk, Wołyniec Klaudia, Rękawek Ola, Burzyńska Karolina, Kuk Nela, Juszkiewicz Marta.

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2006/2007

  •  Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Kamila Sochańska – chemia (opiekun Urszula Stodolska-Łukaszewicz), fizyka (opiekun Michał Złotorzyński), matematyka (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska)  

Arkadiusz Zwoliński – matematyka (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska),  

Krzysztof Leszczyński – matematyka (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska),   

Mateusz Zaręba – informatyka (opiekunowie: Stanisław Szczecina, Karol Górski),

Łukasz Wałejko – informatyka (opiekunowie: Stanisław Szczecina, Karol Górski),

   Paweł Meller – informatyka (opiekunowie: Stanisław Szczecina, Karol Górski)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Paweł Meller – matematyka                                                                                             

Karolina Suchocka – biologia 

Marek Konopko – matematyka

  • III miejsce nagroda specjalna za spektakl pt. „Na deszczu łza” na V edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowidla grupy teatralnej pod kierunkiem pani Małgorzaty Kuszel.
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na wykonanie prezentacji multimedialnej pt. "Dookoła świata" zdobyła Paulina Grzędzińska.
  • W VI Miejskim Konkursie Recytatorskim dla Uczniów Gimnazjów Olga Łanczkowska zajęła I miejsce,   Paulina Zdankiewicz III miejsce.
  • Monika Jasińska zdobyła I miejsce, Adam Nalewajko III miejsce w VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego "Kropelka wody”.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Za osiągnięcia sportowe nagrody i stypendia Prezydenta Miasta Suwałk otrzymali: Paweł Cherubin, Jakub Krejpcio, Justyna Zdankiewicz, Justyna Opanowska, Natalia Najduch.
  • Mateusz Knoch i Julita Romanowska zdobyli brązowe medale w Międzypowiatowych Mistrzostwach LZS w biegach przełajowych. Nasze gimnazjum uplasowało się na 5 miejscu.
  • Paweł Kwiador zostałzwycięzcą biegu na 100m, 300m w Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce.
  • W XXXV Międzynarodowy Turniej O Puchar Warmii i Mazur w zapasach chłopców i dziewcząt nasza uczennica Paulina Zdankiewicz zdobyła II miejsce, Justyna Zdankiewicz zajęła miejsce III.
  • Paulina Opanowska zajęła II miejsce w tenisie stołowym podczas XIX Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Lublinie. W tych samych igrzyskach Paulina Remiszko zajęła II miejsce w grze podwójnej.

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2005/2006

  •  Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego:

Paulina Jabłońska- chemia (opiekun Urszula Stodolska-Łukaszewicz)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Kamila Sochańska – fizyka

Jurgita Balita – język polski

Magda Miłkowska – język angielski

Urszula Ejlak – język angielski(opiekun Małgorzata Dziuba)

Karolina Górniak – język angielski

Paulina Jabłońska – chemia (opiekun Urszula Stodolska-Łukaszewicz)

  • Tytuł „Nauczyciel z klasą” uzyskały: pani Elżbieta Rzepiejewska, pani Elżbieta Leśniewska, pani Renata Renkiewicz-Waluś, pani Grażyna Sikorska.
  • Zespół "Ewenement" w składzie: Agnieszka Zakrzewska, Paulina Chalecka, Aleksandra Moryc i Katarzyna Kopko pod kierunkiem pani Anny Czapli zakwalifikował się na XI Europejski Festiwal Małego Dominika w Gdańsku.
  • W konkursie literacko - plastyczno - fotograficznym "W kniei, w polu i nad wodą" zorganizowanym przez Polski Związek Łowiecki na szczeblu wojewódzkim praca literacka Katarzyny Sowińskiej okazała się jedną z najlepszych. Przyznano jej nagrodę indywidualną. Praca Ewy Szoch została wyróżniona.
  • II miejsce w VI Miejskim Konkursie Ortograficznym Gimnazjalistów „Mistrz Ortografii 2006” zajęła Urszula Ejlak.
  • I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym dla klas pierwszych o Puchar zastępcy Prezydenta miasta Suwałk zajęła drużyna z naszego gimnazjum, w składzie:Mateusz Zaręba, Krzysztof Leszczyński, Łukasz Wałejko i Agata Rutkowska.
  • I miejscewogólnopolskim konkursie „ok! Internet” zdobył Paweł Meller.
  • Emilia Sosnowska i Diana Dębowska zostały laureatkami VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.  
  • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Komputerowym "PLAMKA" w kategorii "Strona internetowa" - reklama firmy z branży informatycznej zajął Paweł Krzywicki , III miejsce zajął Mateusz Burzyński.
  • Na IV edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” szkolna grupa teatralna za spektakl pt. „Ona-czyli katarsis” w reżyserii polonistki Małgorzaty Kuszel zajęła I miejsce i otrzymała nagrodę specjalną – zaszczyt reprezentowania województwa podlaskiego w Ogólnopolskim Festiwalu „PaT”

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Nasza szkoła zajęła VI miejsce w klasyfikacji generalnej w Miejskiej Rywalizacji Sportowej w kategorii gimnazjów w roku szk. 2005/06

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2004/2005

  •  Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego:

Magdalena Sowul - język polski (opiekun Małgorzata Kuszel)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Natalia Drożdżeńska – fizyka (opiekun Bożena Rutkowska)

Magdalena Klimko – język angielski (opiekun Danuta Jutkiewicz)

Marcin Bocianowski – język angielski (opiekun Danuta Jutkiewicz)

Dominika Sochańska – język polski (opiekun Małgorzata Kuszel)

Elżbieta Sznejder – chemia (opiekun Urszula Stodolska Łukaszewicz)

Katarzyna Anielak – język polski (opiekun Małgorzata Kuszel)

  • Nasza szkoła otrzymała tytuł „SZKOŁA Z KLASĄ”.
  • Na III edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” szkolna grupa teatralna za spektakl pt. „Sen” w reżyserii polonistki Małgorzaty Kuszel otrzymał II wyróżnienie za wartości artystyczne.
  • Zespół Ewenement w składzie Katarzyna Kropiewnicka, Katarzyna Szmulik, Katarzyna Kopko, Paulinka Chalecka, Aleksandra Moryc, Jurgita Balita, Agnieszka Zakrzewska pod kierunkiem pani Anny Czapli zakwalifikował się na X Europejski Festiwal Młodego Dominika w Gdańsku.
  • I miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej zajęła Magdalena Skotak.

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2003/2004

  •  Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego:

Joanna Mikoś - język polski (opiekun Małgorzata Kuszel)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Marta Walendzewicz – język polski

Marek Szczepańczyk – matematyka, fizyka (opiekun Bożena Rutkowska)

Michał Derendarz – język polski (opiekun Małgorzata Kuszel)

Joanna Stojak – język polski (opiekun Małgorzata Kuszel)

Paweł Konopko – fizyka (opiekun Bożena Rutkowska)

Tomasz Chomicz - biologia

  • W konkursie informatycznym dla uczniów gimnazjum organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zdobyliśmy:

1 miejsce - Paweł Kopko,2 miejsce - Maciej Laskowski, 4 miejsce –Krzysztof Meller,5 miejsce – Marcin Winckiewicz, 6 miejsce – Krzysztof Świerzbinowicz, 8 miejsce – Łukasz Sawicki, 9 miejsce – Adam Andrulewicz, 11 miejsce – Michał Lidner, 15 miejsce- Aleksandra Wiszniewska

  • W konkursie organizowanym przez Ośrodek Politechniczny w Suwałkach pn. „Suwalszczyzna jaką znam”2 miejscezdobył Krzysztof Meller, 4 miejsce Paweł Konopko.

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2002/2003

  •  Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Aleksandra Grabowska – język polski (opiekun Teresa Zaforymska)

Paulina Rosińska – język polski (opiekun Małgorzata Kuszel)

Ilona Pohlman – język polski (opiekun Teresa Zaforymska)

Michał Lidner – biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

Karolina Fejfer – biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Alicja Bura – język angielski

Paweł Balun- biologia, matematyka

Aleksandra Grabowska – język niemiecki

Anna Żylińska – język polski, matematyka

Anna Załuska – język polski

Paweł Nowialis - język polski

Wioleta Cichanowicz – język polski

Michalina Dziuba – język polski (opiekun Małgorzata Kuszel)

Monika Rojek - język polski, matematyka

Anna Wszeborowska – matematyka

Daniel Dobrijałowski – matematyka

Michał Lidner – matematyka, chemia

Robert Sieńko – matematyka

Karolina Fejfer – chemia

  • Michał Lidner zdobył tytuł „Supergłowa suwalskich gimnazjów”

Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2001/2002

  •  Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Anna Sznejder – chemia (opiekun Urszula Stodolska Łukaszewicz)

Mateusz Biziewski – matematyka (Bożena Winckiewicz)

Marta Leśniewska – język polski (opiekun Małgorzata Poznańska), biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

Aleksandra Grabowska – język polski, geografia

Przemysław Czatrowski– język angielski

Magda Szmulik – biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Ilona Pohlman - język polski

Łukasz Biziewski – chemia (opiekun Urszula Stodolska Łukaszewicz)

Anna Chomicz – chemia (opiekun Urszula Stodolska Łukaszewicz)