Akcja wychowawcza „Sto szóstek na stulecie niepodległości”

sto szstekOd początku października trwa akcja wychowawcza zorganizowana dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Jest to zespół działań, mający na celu zmotywowanie uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności dla siebie, klasy, a w dalszej perspektywie dla społeczeństwa i kraju.

Złożyły się na to: rywalizacja najstarszych klas w zdobywaniu ocen celujących oraz promowanie akcji: malowanie plakatów, nagranie filmu wyjaśniającego sens akcji i piosenki, promującej patriotyczne postawy. Film i piosenka – wkrótce na stronie internetowej szkoły.

            Rywalizacja dla klas III gimnazjum (rywalizują między sobą) i VIII szkoły podstawowej (rywalizują między sobą).

-        rywalizacja polega na tym, że klasy starają się przekroczyć liczbę 25 szóstek w ciągu jednego miesiąca ( października)

-        liczą się oceny z każdego przedmiotu, ale uzyskane przez wielu uczniów

-        wygrywa ta klasa, która zdobędzie ocen celujących najwięcej

-        dodatkowe zadanie: cała klasa lub grupa uczniów pomaga (uczciwie, w sposób dozwolony) osobie, której sprawia to trudność, uzyskać szóstkę i prezentuje to osiągnięcie podczas podsumowania akcji – 9.11.2018 r.

-        nagroda ma charakter grupowy

-        wychowawca pełni rolę monitorującego postępy klasy, zwłaszcza w zakresie pomocy uczniowi słabszemu

Akcja ruszyła i rozwija się znakomicie, uczniowie ruszyli do boju. Według danych z wczoraj jedna z klas już przekroczyła magiczny próg 25 szóstek!

DSC_1260.jpgDSC_1262.jpgDSC_1263.jpgDSC_1267.jpgDSC_1270.jpgsto szstek.jpg