Sukces Szymona i Wiktorii na konkursie recytatorskim

14 czerwca w konkursie recytatorskim "Przywitania - odwitania z Suwalszczyzną" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Szymon, natomiast Wiktorię nagrodzono wyróżnieniem.

 

W konkursie wzięło udział czworo uczniów naszej szkoły ( Wiktoria Arciszewska, Iwona Gałażewska, Aleksandra Truchan, Szymon Dąbrowski- wszyscy są uczniami klasy 3c ).

 

        Konkurs miał na celu popularyzację twórczości Leszka Aleksandra Moczulskiego oraz upamiętnienie zmarłego w grudniu ubiegłego roku poety. Leszek A. Moczulski był absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 , a dzieciństwo spędził na pobliskiej ulicy Żeromskiego, gdzie do dziś znajduje się jego dom rodzinny . Powinniśmy również pamiętać, że obchodzimy w tym roku 80. rocznicę urodzin poety. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.