Rozstrzygnięcie konkursu "Mistrz Pięknego Czytania"

czytanieZa nami II edycja szkolnego konkursu "Mistrz Pięknego Czytania". W tym roku patronat nad wydarzeniem objęła Biblioteka Publiczna im. Marii Konpnickiej w Suwałkach, która była też sponsorem nagród dla zwycięzców. Miło nam donieść, że pierwsze miejsce zajęła uczennica kl.3a Wiktoria Arciszewska, drugie– Filip Szczepkowski z klasy 6c i dwa trzecie miejsca przypadły Mariannie Serafin z klasy 3a oraz Szymonowi Dąbrowskiemu z klasy 3c.

11 kwietnia na sali gimnastycznej odbyły się zmagania konkursowiczów. Uroczystość prowadziła Zuzia i Gabrysia z 3a, i wszyscy bawili się znakomicie! Uczniowie, którzy przeszli przez kilka etapów eliminacji, czytali wybrane fragmenty książek, a widzowie podziwiali poziom przygotowania kandydatów do tytułu Mistrza. W czasie obrad jury wystąpił  Zespół Teatralny Biblioteki z kabaretową inscenizacją pt. „Do miłego zakochania”. Aktorom udało się rozśmieszyć największych szkolnych ponuraków, nawet surowa pani z matematyki uśmiechała się pod wąsem. 
Imprezę przygotowała młodzież uczęszczająca na zajęcia teatralno-czytelnicze pod kierunkiem p. Małgorzaty Poznańskiej i p. Małgorzata Kuszel.