Śladami „Alka”, „Rudego” i „Zośki”…

Gra-miejska-Biblioteka329 marca 2018r. odbyła się 6 edycja Gry Miejskiej „Kamienie rzucane na szaniec”, upamiętniająca 75. rocznicę akcji pod Arsenałem. Nasza szkoła była reprezentowana przez patrol w składzie: Maja Baranowska, Martyna Miszkiewicz, Wiktoria Sokołowska, Marcin Protasiewicz oraz opiekun p. Małgorzata Kuszel, który wywalczył zaszczytne II miejsce.

Gra Miejska „Kamienie rzucane na szaniec” jest grą terenową odbywającą się cyklicznie i cieszącą się coraz większym zainteresowaniem wśród suwalskiej młodzieży i wśród harcerzy Hufca Suwałki. Fabuła gry oparta jest na książce Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” i jej celem jest przedstawienie dzieciom i młodzieży działalności Szarych Szeregów, młodych patriotów, którzy postawą i czynami udowodnili swoją miłość do Ojczyzny.

Miło nam również donieść, że wśród patroli rozpoznaliśmy znajome twarze- Karoliny Leszczyńskiej oraz Aleksandry Rzadkowskiej, które w mundurkach harcerskich również zmagały się z niełatwymi zadaniami wyznaczonymi przez organizatorów.

Gra-miejska-Biblioteka3.jpgGra-miejska-Biblioteka9.jpgGra-miejska-Biblioteka10.jpggra1.jpggra2.jpggra3.jpg