Pory roku wierszem malowane

IMG 400813 marca 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Suwałkach  odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Pory roku wierszem malowane”. Laureatkami tej edycji konkursu zostały uczennice kl.3c przygotowywane przez p. Małgorzatę Kuszel: II miejsce zdobyła Iwona Gałażewska recytująca utwór L. Staffa „Deszcz jesienny”, III miejsce- Wiktoria Arciszewska z utworem A. Zajączkowskiej „Jesienna ballada”, wyróżnienie Martyna Wasilewska- K.K. Baczyński „Piosenka”. 

 W konkursie wzięło udział 43 uczestników, którzy recytowali wiersze na temat pór roku  w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy I – III, szkoła podstawowa klasy IV – VII oraz gimnazjum.

            Celem konkursu było rozbudzanie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego, zachwyt nad pięknem przyrody ujętym w słowa polskich poetów, a także popularyzacja integracji społecznej dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi.

IMG_3814.jpgIMG_3897.jpgIMG_3903.jpgIMG_3905.jpgIMG_3910.jpgIMG_3913.jpgIMG_3985.jpgIMG_3999.jpgIMG_4008.jpg