Obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego

          IMG 820027 września odbyły się uroczyste obchody  Dnia Podziemnego Państwa Polskiego. Nasze gimnazjum  reprezentował poczet sztandarowy w składzie : Julia Burzycka, Aleksandra Chomicz i Wiktor Zabłocki oraz uczniowie klasy IIIa i IIIc.

 

        Uroczystości rozpoczęły się  mszą świętą w kościele pw. św. Wojciecha, w której uczestniczyły władze naszego miasta, kombatanci, harcerze, reprezentanci szkół i mieszkańcy. Po mszy wszyscy przeszli pod pomnik 41 Pułku Piechoty Armii Krajowej przy ulicy Sejneńskiej, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz,a asystenci suwalskich posłów -  Bożeny Kamińskiej i Jarosława Zielińskiego - odczytali skierowane do zebranych listy. Na zakończenie uroczystości delegacje władz samorządowych i miejskich instytucji złożyły kwiaty pod pomnikiem. 

IMG_8200.jpgIMG_8202.jpgIMG_8205.jpgIMG_8206.jpgIMG_8207.jpgIMG_8208.jpgw1.jpgw2.jpgw3.jpgw4.jpgw5.jpgw7.jpgw8.jpgw9.jpgw10.jpg