VI edycja szkolnego konkursu Mein Zimmer

DSC 0259W piątek 26 maja 2017 w Zespole Szkół nr 8 Gimnazjum nr 1 im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwalkach odbył się szkolny konkurs Dyktando z Języka Niemieckiego Mein Zimmer, organizowany po raz szósty przez nauczycieli języka niemieckiego: Iwonę Bułajewską oraz Hannę Miłkowską - Leonowicz. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas drugich.

Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród wielbicieli języka niemieckiego, bowiem z roku na rok przystępuje do niego coraz więcej uczestników. Konkurs ma na celu popularyzację języka niemieckiego, ale także poszerzanie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie klas drugich wykazali się wiedzą z zakresu gramatyki oraz leksyki. Finalistką konkursu została uczennica klasy 2a Monika Marcinkiewicz. Pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy.

DSC_0258.jpgDSC_0259.jpgDSC_0260.jpgDSC_0261.jpgDSC_0262.jpgDSC_0263.jpg