Trzymamy kciuki za uczestników konkursu DaF-Kenner Kochen!

2Uczniowie klasy 2A : Adrianna Staszkiewicz, Marianna Serafin, Zuzanna Żdanuk, Aleksandra Rzadkowska oraz Maciej Osewski w przyjemny sposób połączyli naukę języka obcego z nauką pieczenia. Wzięli oni udział w ogólnopolskim konkursie DaF-Kenner Kochen. Konkurs organizowany jest we współpracy z Goethe Institut w Warszawie.

Patronat nad konkursem objęli: Ambasada Niemiec, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Partnerem konkursu jest Ambasada Szwajcarii, natomiast Patronem honorowym konkursu jest znany kucharz Kurt Scheller. Zadaniem zespołu uczniowskiego było nagranie filmu prezentującego przygotowanie dania z jednego z krajów niemieckojęzycznych. Jak widać na zdjęciach z realizacji filmu, uczestnicy wybrali do prezentacji austriacki deser Mozartbombe. W przygotowaniu uczestniczył „osobiście” genialny kompozytor, na cześć którego nazwano potrawę. Od strony technicznej realizację filmu wsparli Kacper Skrodzki i Bartosz Cylwa z klasy IIIB. Z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników konkursu.

1.jpg2.jpg4.jpg6.jpg