Randka bez przemocy

DSC 04683 grudnia uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w zajęciach pt. „Randka bez przemocy” zorganizowanych w ramach kampanii „Biała wstążka”.
Spotkania poprowadziła pani Wioletta Przeborowska – psycholog z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suwałkach.

W trakcie spotkań przedstawione zostały bardzo ważne tematy dotyczące relacji osób pozostających w związkach. Uczniowie dowiedzieli się,  jak można uniknąć przemocy na randce, na co warto zwrócić uwagę w rozpoczynającym się związku, czy i jak można się ustrzec przed agresywnym partnerem/ką.  Istotnym elementem zajęć było omówienie zasad bezpieczeństwa na randce oraz wskazanie uczniom instytucji i miejsc, gdzie można szukać pomocy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie zadawali pytania i uczestniczyli w dyskusjach. 

DSC_0468.jpgDSC_0469.jpgDSC_0470.jpg