Uczniowie i nauczyciele SP2 dla Niepodległej

P1060412Szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości miały wyjątkowo odświętny i radosny charakter. Ta szczególna okazja sprawiła, że podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim: i oglądającym spektakl, i uczniom w nim uczestniczącym.

 9 listopada odbyło się podsumowanie działań i przyznanie nagród w konkursach zorganizowanych w ramach "Tygodnia dla Niepodległej". Następnie głos zabrała p. dyrektor Ewa Brzozowska, która przypomniała postacie patronów naszych szkół: Marszałka Józefa Piłsudskiego i Aleksandry Szczerbińskiej. Podkreśliła znaczenie Święta Niepodległości i przypomiała o postawie, jaką każdy z nas powinien reprezentować wobec ojczyzny.

Kolejnym punktem programu był spektakl "Dla Niepodległej". Widowisko, przygotowane przez nauczycieli: p. Małgorzatę Kuszel, p. Małgorzatę Poznańską, p. Annę Czaplę i p. Renatę Arasimowicz, przybliżyło uczniom drogę Polaków do Niepodległości. Wszystko działo się na tle przepięknej dekoracji wykonanej przez p. Małgorzatę Jurgielewicz, p. Ewę Górską i p. Ewę Miklaszewicz. Dopełnieniem spektaklu była muzyka i dźwięk - ciężka praca p. Jacka Żylińskiego i ucznia klasy 8d Krzysztofa Makarewicza.
Zapraszamy na fotorelację przygotowaną przez p. Adriannę Rybak.