Sto szóstek na stulecie niepodległości

sto szstekOd początku października trwa w szkole akcja wychowawcza zorganizowana dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W szlachetnej rywalizacji biorą udział uczniowie klas VIII i III gimnazjum.

Nasza akcja to zespół działań, mający na celu zmotywowanie uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności dla siebie, klasy, a w dalszej perspektywie dla społeczeństwa i kraju. Złożyły się na to: rywalizacja najstarszych klas w zdobywaniu ocen celujących oraz promowanie akcji: malowanie plakatów, nagranie filmu wyjaśniającego sens akcji i piosenki, promującej patriotyczne postawy. Film i piosenka – wkrótce na stronie internetowej szkoły.

     Na czym polega rywalizacja uczniów?

-  klasy starają się przekroczyć liczbę 25 szóstek w ciągu jednego miesiąca ( października)

-    liczą się oceny z każdego przedmiotu, ale uzyskane przez wielu uczniów

-     wygrywa ta klasa, która zdobędzie ocen celujących najwięcej

-    dodatkowe zadanie: cała klasa lub grupa uczniów pomaga (uczciwie, w sposób dozwolony) osobie, której sprawia to trudność, uzyskać szóstkę i prezentuje to osiągnięcie podczas podsumowania akcji – 9.11.2018 r.

-      nagroda ma charakter grupowy

-        wychowawca pełni rolę monitorującego postępy klasy, zwłaszcza w zakresie pomocy uczniowi słabszemu

Akcja ruszyła i rozwija się znakomicie, uczniowie ruszyli do boju. Według danych z wczoraj jedna z klas już przekroczyła magiczny próg 25 szóstek!

DSC_1260.jpgDSC_1262.jpgDSC_1263.jpgDSC_1267.jpgDSC_1270.jpgsto szstek.jpg