Suwalczanie czytali dzieciom w SP 2

IS 2114 maja w naszej szkole odbyła się akcja Biblioteki Publicznej w Suwałkach pod hasłem „Suwałki czytają dzieciom”. Było nam miło gościć znanych suwalczan, którzy na co dzień są związani z miejskimi instytucjami kultury. Tego dnia zaprezentowali uczniom i przedszkolakom przybyłym do nas z różnych placówek fragmenty książki Bronisławy Ostrowskiej pt. „Bohaterski miś”.

Wśród znamienitych gości byli m. in.: p. Jerzy Brzozowski z Muzeum Okręgowego, p. Magdalena Wołowska – Rusińska z Muzeum im. Marii Konopnickiej, p. Maria Kołodziejska z Biblioteki Publicznej, p. Alicja Andrulewicz i p. Mirosława Krymska z Suwalskiego Ośrodka Kultury. W gronie czytających o przygodach bohaterskiego misia z czasów I wojny światowej znalazł się również uczeń klasy 6c – Filip Szczepkowski.

Akcję uświetnił wspaniały występ Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna oraz efektowny taniec z szarfami wykonany przez uczniów klasy 5a przygotowanych przez p. Pawła Żdanuka.

IS_2.jpgIS_3.jpgIS_6.jpgIS_7.jpgIS_9.jpgIS_10.jpgIS_11.jpgIS_12.jpgIS_13.jpgIS_14.jpgIS_15.jpgIS_16.jpgIS_17.jpgIS_18.jpgIS_19.jpgIS_20.jpgIS_21.jpgIS_23.jpg