II b i II d w Biebrzańskim Parku Narodowym

P6130153Piękno przyrody Biebrzańskiego Parku Narodowego mieli możliwość podziwiać uczniowie klas II b i II d. Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w Twierdzy Osowiec, zbudowanej w drugiej połowie XIX wieku jako twierdzy zaporowej.

Tam odbyli wędrówkę po korytarzach fortu, podziemiach oraz muzeum. Następnie spacerowali kładkami po rozlewisku Biebrzy, po torfowiskach wysokich i niskich, zobaczyli stanowisko rosiczki – rośliny owadożernej. To była duża porcja wiadomości przyrodniczych. Wiele emocji przeżyły również dzieci podczas wizyty w Muzeum Oręża Polskiego im. Jerzego Hoffmana w Kiermusach. Tam mogły przenieść w czasy Polski sarmackiej. Na koniec wizyty w Kiermusach obserwowały „na wyciągnięcie ręki” żubry królewskie. To była wycieczka pełna wrażeń i wiedzy.