Tę książkę warto przeczytać...

pajak rowerOstatnio na lekcjach języka polskiego omawialiśmy powieść Ewy Nowak pt. „Pajączek na rowerze”. Książka opowiada o dwojgu dzieciach, które różnią się od siebie, ale mają podobne przeżycia.

 

Ola Mróz jest szaloną i roztrzepaną dziewczynką, która lubi sport, a najbardziej jazdę na rowerze. Bije się z chłopakami. Bohaterka jest odważna, ale panicznie boi się pająków. Pewnego dnia poznaje Łukasza Tomaszewskiego, który interesuje się tymi owadami. To spokojny i grzeczny chłopiec. Jest przeciwieństwem Oli. Uczy się bardzo dobrze, ale nie lubi w-fu i nie umie jeździć na rowerze.

Czy dzieci się polubią? Jak potoczą się ich dalsze losy? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie sięgnijcie po książkę Ewy Nowak. Naszym zdaniem warto ją przeczytać! Polecamy!

Uczniowie klasy 5b

pajak_rower.jpg