„Trzeba będzie…”

IS DSC 0001Ostatnio uczniowie kl. 2b poznali na zajęciach niezwykłą książkę. Wrażeniami po lekturze postanowili podzielić się na naszej stronie internetowej. Przeczytajcie ich relację. Może sami zechcecie sięgnąć po…

„Trzeba będzie…”

… wszystko zmienić na lepsze, dzielić się, uratować świat, pomagać innym, zaniechać wojen, położyć kres głodu i nędzy, nauczyć się mówić: „kocham”.

Tak powiedzieliśmy, a nasza Pani spisała te wypowiedzi, po lekturze książki o takim właśnie tytule „Trzeba będzie” francuskiego autora Thierry Lenain. Piękne były ilustracje, piękna opowieść o dziecku, które bało się przyjść na świat, gdzie są wojny, głód i nędza. Sama książka była niezwykła, gdyż wydana została tradycyjną japońską sztuką „kamishibai”. To był prawdziwy teatr ilustracji! Historię opowiedziała nam Pani za pomocą obrazków na kartonowych planszach wysuwanych z małej, drewnianej skrzyneczki. Ciekawy jest ten świat książek…

A jak to wyglądało, popatrzcie na zdjęcia. A tak na poważnie – lubimy nowości.

Uczniowie kl. IIB

i wych. Grażyna Serafin

Ps. „Książkę” typu kamishibai wypożyczyła nasza Pani z Biblioteki Publicznej. Dziękujemy!

IS_DSC_0001.jpgIS_DSC_0003.jpgIS_DSC_0008.jpg