Finał międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Mistrz Pięknego Czytania”

IS finaZ radością i dumą ogłaszam, że Lena Czajka – uczennica klasy 3e (wych. Irena Schabieńska) zdobyła tytuł Mistrza Pięknego Czytania i zajęła II miejsce.

Ponad dwadzieścioro uczniów klas trzecich suwalskich szkół podstawowych miało za zadanie przeczytać na głos fragment jednej z trzech powieści dla dzieci: „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego, „Karolci” Marii Kruger lub „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Naszą szkołę równie pięknie reprezentowały Ana-Bianka Górski, uczennica kl. 3d, i Gabriela Sienkiewicz, uczennica kl. 3e. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książki z rąk pani Lidii Kłoczko, dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli – Biblioteki Pedagogicznej w Suwałkach.

Dużą niespodzianką okazał się występ artystyczny czworga naszych uczniów ze szkoły muzycznej z klasy 3e (pod opieką p. bibliotekarki PSM Agaty Szaryńskiej - Sidorowicz). Zaprezentowali oni pokaz brzmienia skrzypiec, gitary, trąbki i klarnetu. Okazało się, że pięknie czytać można nie tylko litery, ale i nuty!

IS_fina.jpgIS_IMG_0005.jpgIS_IMG_0006.jpgIS_IMG_0007.jpgIS_IMG_0012.jpgIS_IMG_0014.jpgIS_IMG_0015.jpgIS_IMG_0018.jpgIS_IMG_0021.jpgIS_IMG_0024.jpgIS_IMG_0026.jpgIS_IMG_0028.jpg