Czy znasz tę książkę?

IS IMG 20170426 08524026 kwietnia w naszej bibliotece spotkało się dziewiętnaścioro czytelników klas drugich i trzecich. Panie wychowawczynie wybrały chętne osoby do konkursu literackiego, czyli takiego, który sprawdza, co zapamiętaliśmy i zrozumieliśmy po przeczytaniu książki.

Czytaj więcej...

Nowi czytelnicy

IS IMGP4268Czytanie to cenna umiejętność. Przydaje się do poznawania wielu ciekawych przygód ulubionych bohaterów literackich. Jednym z nich jest żółwik Franklin. To on zachęcił pierwszaki z naszej szkoły do regularnych odwiedzin w wypożyczalni biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

Miło i ciekawie spędzamy czas w naszej bibliotece!

IS IMG 20161209 113935Od pewnego czasu w naszej szkolnej bibliotece pojawiły się gry planszowe. Są tu scrabble, układanki słowne i liczbowe, domino, szachy, tangramy, klocki i wiele innych.

Czytaj więcej...

„Ilustracja do mojej ulubionej baśni Hansa Christiana Andersena”

IS 2aW listopadzie uczniowie klas drugich przygotowywali prace plastyczne na konkurs pod hasłem „Ilustracja do mojej ulubionej baśni Hansa Christiana Andersena”. Zorganizowała go Biblioteka Pedagogiczna w Suwałkach działająca przy Centrum Edukacji Nauczycieli.

Czytaj więcej...

Lekcje biblioteczne

IS P1210336We wrześniu czwartoklasiści uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, podczas których poznali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2016/2017

Wypożyczanie książek przez uczniów klas 1 - 3 odbywać się będzie w wyznaczonym czasie uzgodnionym z wychowawcami. Natomiast klasy 4 - 6 wypożyczają książki w czasie dowolnym: przed i po lekcjach lub w czasie przerw miedzy lekcjami.

Biblioteka czynna jest w godzinach:

poniedziałek – 8.00 – 15.10

wtorek – 11.10 – 16.00

środa – 8.00 – 15.10

czwartek – 12.10 – 16.00

piątek – 8.00 – 15.00

Czerwiec to miesiąc podsumowania czytelnictwa

Zakończyliśmy realizację programu „Książki naszych marzeń” w roku szkolnym 2015/2016. Biblioteka szkolna zorganizowała wiele różnorodnych działań – projektów i konkursów - związanych z promowaniem czytelnictwa, o których informowaliśmy na bieżąco w wydarzeniach szkolnych biblioteki.

Czytaj więcej...

Mój dzienniczek – lekturniczek

IS Zdjcie0282Taki tytuł nosi wystawa zeszytów lektur, które prowadziły dzieci klas pierwszych przez cały rok szkolny. Dzieci miały za zadanie założyć zeszyty, w których zapisywały tytuły i autorów książek przeczytanych ze szkolnej biblioteki.

Czytaj więcej...

Najlepsi czytelnicy w szkole

IS P119021310 czerwca pani wicedyrektor Wanda Szczesna wręczyła dyplomy najaktywniejszym uczniom zaangażowanych w działania biblioteczne oraz najlepszym czytelnikom biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

Tę książkę warto przeczytać...

pajak rowerOstatnio na lekcjach języka polskiego omawialiśmy powieść Ewy Nowak pt. „Pajączek na rowerze”. Książka opowiada o dwojgu dzieciach, które różnią się od siebie, ale mają podobne przeżycia.

Czytaj więcej...

„Książki marzeń mojego dziadka”

IS P1180122W maju pani Beata Dołubizno zaprasza uczniów do szkolnej biblioteki na wystawę pt. „Książki marzeń mojego dziadka”. W czasie zajęć można obejrzeć najstarsze egzemplarze zgromadzone w bibliotecznym księgozbiorze.

Czytaj więcej...

„Trzeba będzie…”

IS DSC 0001Ostatnio uczniowie kl. 2b poznali na zajęciach niezwykłą książkę. Wrażeniami po lekturze postanowili podzielić się na naszej stronie internetowej. Przeczytajcie ich relację. Może sami zechcecie sięgnąć po…

Czytaj więcej...

SP2 książki czyta!

IS P117072423 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji nasza pani bibliotekarka przygotowała happening pod hasłem „SP2 książki czyta”.

Czytaj więcej...

Zachwyceni szkolną biblioteką

IS DSC 0012Ciekawe miejsca są całkiem niedaleko, nawet na naszym korytarzu. Mijamy je codziennie, odwiedzamy i pewnego dnia sami się zdziwiliśmy, że są takie… fascynujące. Co to za miejsce? Nasza szkolna biblioteka. Naprawdę!

Czytaj więcej...

"Na tropie wierszy Jana Brzechwy"

IS P117068220 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – V szkół podstawowych „Na tropie wierszy Jana Brzechwy”. Wzięło w nich udział 37 uczniów naszej szkoły. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, dlatego jurorki miały trudny wybór.

Czytaj więcej...